Następne projekty dla #gokWalce

Dwa projekty dla Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach!

Miło nam poinformować, że decyzją Euroregionalnego Komitetu Sterującego dwa wnioski, złożone przez #gokWalce, został pozytywnie zaopiniowany i przyjęty do realizacji ze środków Programu Współpracy Terytorialnej INTERREG V-A Republika Czeska-Polska.

1. Artystyczne inspiracje:

  • Cykl działań jest skierowany do artystów plastyków. W okresie realizacji projektu przewidujemy organizację cyklu wystaw twórczości plastyków z Polski i Republiki Czeskiej. W gminie Walce udostępnione zostaną przestrzenie wystawiennicze, gdzie będą prezentowane różne formy plastyczne.
  • Kolejnym działaniem będzie stworzenie międzynarodowej pracowni plastycznej, gdzie będą prowadzone zajęcia dla dzieci.
  • Zorganizowane zostaną też artystyczne spotkania młodzież.

Kwota dofinansowania: 18. 972, 00 Euro.

 

Biały Skała Sztuka Fotograficzny Kolaż.png

 

2.Dwadzieścia lat partnerstwa - poznajemy się na nowo:

  • Realizacja tego projektu ma na celu uaktywnić kontakty społeczności gmin Walce i Mala Moravka, które to już dwadzieścia lat temu podpisały umowę partnerską. Z czasem jednak aktywność społeczności spadła i pozostały kontakty oficjalne. Partnerzy projektu planują zorganizować cykl imprez plenerowych dla szerokiej publiczności.
  • Dwie takie imprezy: latem i jesienią 2022 roku planuje się zorganizować w gminie Walce. Działania te będą skierowane do mieszkańców obu gmin.

Kwota dofinansowania: 19. 958,00 Euro.

obraz_2021-05-25_151349.png

Opublikował(a): Arkadiusz Maus Data publikacji: 25-05-2021 15:22 Modyfikował(a): Arkadiusz Maus Data modyfikacji: 25-05-2021 15:25

Wydarzenia

Na skróty

Dane kontaktowe

Przewiń do góry Przewiń do góry