Warsztat ekologiczny z zakresu roli roślinności w ekosystemie

Warsztat ekologiczny GOK.png
 

Warsztat ekologiczny z zakresu roli roślinności w ekosystemie:

Pierwszym etapem będzie wytłumaczenie definicji ekosystemu. Wraz z dziećmi, za pomocą koła hula-hop, przygotowanych zdjęć roślin i zwierząt oraz nitek zaczepianych na owym kole, zobrazujemy czym jest ekosystem. Po co sadzi się rośliny przy drogach i w miastach? Czyli rośliny i ich liście jako naturalna zapora dla zanieczyszczeń i pyłów w powietrzu. Rośliny produkują tlen i wpływają pozytywnie na samopoczucie i funkcjonowanie ludzi. Wpływ roślin na wilgotność powietrza i gleby. Wykorzystanie roślin w domu jako miernika wilgotności powietrza. Parki i lasy jako schronienie dla zwierząt. Roślinne korytarze jako bezpieczna migracja dla zwierząt.

Każdy uczestnik na bazie przygotowanych materiałów, kamieni, patyków, podłoży i roślin zbuduje dla siebie zielony obraz z roślin, zieloną instalację z użyciem plastikowych odpadów lub roślin lub las w słoiku.

Gminny Ośrodek Kultury w Walcach w ramach wakacyjnych zajęć serdecznie zaprasza na warsztaty egologiczne z zakresu roli roślinności w ekosystemie.
17 sierpnia 2022 r. | godz. 10:00 - 11:30  | GOK Walce 

Załączniki:
DOCFormularz zgłoszeniowy warsztaty.doc (99,00KB)

Warsztat ekologiczny GOK.png

Opublikował(a): Arkadiusz Maus Data publikacji: 15-07-2022 08:18 Modyfikował(a): Arkadiusz Maus Data modyfikacji: 20-07-2022 07:48

Wydarzenia

Na skróty

Dane kontaktowe

Przewiń do góry Przewiń do góry