Zajęcia z robotyki

Oferta zajęć stałych dla dzieci, młodzież i dorosłych na rok szkolny 2023/2024

  • ZAJĘCIA Z ROBOTYKI DLA DZIECI

Instruktor: Aneta Sniehota 

Nasze zajęcia z robotyki są skierowane do dzieci w wieku 6-9 lat. Pracujemy na zestawach Lego WeDo 2.0. Programowanie odbywa się przy wykorzystaniu prostego i przyjaznego języka programowania graficznego. Robot, aby zadziałać, musi zostać zaprogramowany. Pokazujemy, jak praktycznie wykorzystać komputer. Uczymy algorytmicznego i logicznego myślenia oraz blokowego języka programowania. Ponadto, budowanie z klocków rozwija motorykę dziecka, jego wyobraźnię, koordynację wzrokowo-ruchową.

Zajęcia oparte są na budowaniu robota z klocków LEGO na podstawie specjalnych animowanych instrukcji, tak aby jak najlepiej zobrazować zadanie konstrukcyjne. Następnie dzieci same na swoich stanowiskach programują zbudowane roboty w bardzo przyjaznym środowisku graficznym. Programowanie na tym etapie przypomina układanie puzzli, z tą różnicą, że posługujemy się blokami programów, gdzie każdy kafelek ma określone znaczenia.

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8 - osobowych.
Czas trwania zajęć to 90 minut.

 Opłata: 40 zł/ za zajęcia

Więcej informacji:
Nabór zajęcia różne

Serdecznie zapraszamy!

brzmi dobrze.jpeg

Opublikował(a): Arkadiusz Maus Data publikacji: 02-08-2023 07:50 Modyfikował(a): Arkadiusz Maus Data modyfikacji: 02-08-2023 07:54

Wydarzenia

Na skróty

Dane kontaktowe

Przewiń do góry Przewiń do góry